Wyprawy 4×4

Poszukujesz nowych doznań? Masz samochód terenowy, ale nie chcesz go topić w błocie po klamki? Chcesz spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w niestandardowy sposób, odkrywając nowe miejsca, smaki i poznając inne kultury?

Mamy dla ciebie pomysł na spełnienie tych wszystkich marzeń. Zabierz się z nami w podróż – wyprawę off-roadową. Samochód z napędem na 4 koła daje niestandardowe możliwości przemierzania przestrzeni :). Zobaczymy miejsca, o których inni tylko czytają, posmakujemy potraw, które widziałeś w telewizji i poznamy zwyczaje i tradycje zanikające… jeszcze zdążymy!

Plan podróży i imprez na rok 2019

Klubowe narty Bukovel 09-16.02

Coroczna narciarska wyprawa do najlepszego ośrodka zza wschodnią granicą czyli Bukovela. Ponad 68 km tras o pełnym przekroju trudności, wspaniała infrastruktura (wszystkie wyciągi krzesełkowe), wiele atrakcji dodatkowych i doskonała kuchnia – tak w skrócie można scharakteryzować to centrum zimowej rozrywki.

Warsztaty Nawigacyjne Podlasie 31.03

Impreza mająca na celu doskonalenie naszych umiejętności nawigacyjnych. Na trasie uczestnicy napotkają różne formy zapisu fragmentów trasy, będą koordynaty, będą azymuty, mapa, roadbook trak i jazda na orientację… Doskonała zabawa dla całej ekipy. Stawiamy raczej na turystykę niż wyzwania terenowe. Potraktujcie tą imprezę jako doskonałą okazję by przygotować się do jazdy na wszelakich imprezach terenowych. Rozpoczniemy od krótkiego szkolenia na temat nawigacji wszelakiej…
Koszty: 200zł załoga 2os. każda dodatkowa osoba 30zł dzieciaki 15zł.
Spotykamy się o 10:00 Jałowy Róg // Impreza Turystyczno – Edukacyjna

Zachodnia Serbia i Bośnia i Hercegowina 27.04-05.05

Zakończyliśmy eksplorację wschodniej ściany Serbii. Zwiedziliśmy ją od północy do południa, zwiedziliśmy góry, a w szczególności Starą Planinę z najwyższym serbskim szczytem Midżor 2169 m n.p.m. Pora przenieść się na zachód…

Rekonesans Podlasie III edycja 18 i 19.05

Impreza o charakterze integracyjnym z niemałą ilością wyzwań terenowych – Trasa Przygoda. Przeznaczona dla wszystkich użytkowników samochodów terenowych nawet tych praktycznie nie przygotowanych do terenu – Trasa Turystyczna. Proponujemy dwie klasy czyli bardzo lajtowa z fotopunktami, zagadkami i drobnymi próbami przejazdów „Turystyk” oraz „Przygoda” z krótszym roadbookiem ale większą intensywnością wyzwań terenowych… Impreza odbywa się dwa dni i daje możliwość przejechania obu tras lub wyboru trasy i dnia w którym mamy zamiar brać udział. Wpisowe załoga 2os. : Jeden dzień (dowolny) 250zł Dwa dni 390zl, każda dodatkowa osoba do auta 30zł za dzień, a dzieci 15zł za dzień. W cenie: dyplomy, puchary, nagrody, poczęstunek przy ognisku na zakończenie dnia… // Impreza Turystyczno- Przeprawowa z elementami rywalizacji.

Augustowskie Nocne 15.06

Pierwszy raz w naszym wykonaniu na Podlasiu „Nocna” integracja.
Coś dla tych Terenowców którzy dawno nie mieli okazji sprawdzić jak działa ich ElektroMachina. To doskonała okazja by zaświecić wszystkie swoje światełka i sprawdzić ich skuteczność. Będziemy szukać punktów orientacyjnych które podpowiedzą nam gdzie jechać. Czy wszyscy odnajdą metę? To jeszcze się okaże… Terenowych wyzwań nie zabraknie od zmierzchu do świtu.
Koszty: 200zł załoga 2os. każda dodatkowa osoba 30zł dzieciaki 15zł
Spotykamy się o 21:00 Jałowy Róg // Impreza Turystyczno- Przeprawowa z elementami rywalizacji. W cenie: dyplomy, puchary, nagrody, poczęstunek przy ognisku na zakończenie dnia…

Złombol 2019 – kierunek wyspy, czyli Irlandia 29.06-03.07

W tym roku 13 edycja, podobno będzie szczęśliwa – Lucky Edition. Trasa wiedzie przez Czechy, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Anglię do Gór Wicklow w Irlandii. Z racji destynacji jedziemy naszym nowym zielonym (jak Irlandia) pojazdem czyli Ladą 2102 ’79 w kombiaku. Jeszcze można się załapać, mamy drugi samochód do dyspozycji. Także Ladę, ale model 2101 z ’77 roku. Warunki wyjazdu na prv!

Operacja Ladoga – skrajem morza, wokół jeziora 15-30.08

W końcu ruszamy na północny wschód. Naszym celem tym razem jest Wenecja północy, czyli Petersburg, i przeprawa wokół Ładogi śladami dojazdówek legendarnego rajdu Ladoga Trophy. Dostać się do Rosji chcemy brzegiem Bałtyku przez kraje nadbałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Po objechaniu Jeziora i zwiedzeniu St. Petersburga zamierzamy udać się do Finlandii i z Helsinek przepłynąć promem do Tallina (który ominiemy jadąc na północ). Bazą startową i końcową będzie Jałowy Róg Stanica Wodna PTTK nad Czarną Hańczą.

Templariusze. 24.08

Propozycja na rodzinne spędzenie czasu dla wszystkich chętnych na zjazd z asfaltu. Idealna okazja by rodzinnie wybrać się w teren i rozwiązać tajemnice jakie kryje szlak „Pana Samochodzika”. Impreza z bardzo lajtowym przejazdem dla początkujących. Zapraszamy nawet Suvy… Będzie można porozmawiać o bezdrożach, poradzić się bardziej doświadczonych i oczywiście pojeździć…
Koszty: 200zł załoga 2os. każda dodatkowa osoba 30zł dzieciaki 15zł
Spotykamy się o 10:00 Jałowy Róg // Impreza Turystyczno – Towarzyska

Pożegnanie Lata w Ukraińskich Karpatach 27-30.09

Tradycyjna klubowa wyprawa na koniec letniego sezonu. Kiedy jesień się zaczyna w górach, słońce daje piękne kolory zachodząc nad szczytami Świdowca i Krasnej. Feeria barw w karpackich lasach przyprawia o zawrót głowy. Jest to też jedna ostatnich szans na ognisko na biwaku i posmakowanie sławnej już „Kiełbasy od Stacha” przypieczonej na żywym ogniu. W tym roku, tak jak w poprzednim, startujemy z Jasini i tam też się spotykamy. Wracać będziemy szczytami, a spać w gościnnych dolinach w zaprzyjaźnionych ośrodkach turystycznych.

Jurajskie Motywacje – roadbookowanie na Jurze 10-11.11

Tegoroczna edycja, tak jak i poprzednia, będzie miała trochę krótszego roadbooka i kilka prób przejazdu. Wieczorem spotkamy się na imprezie muzycznej w jednym z hoteli na Jurze. Którym? To jeszcze niespodzianka. Aby wziąć udział w imprezie należy posiadać samochód na minimum oponach AT i obsługiwać aplikację RBReader, papieru ze wzglęgu na ekologię nie marnujemy!

Łomot IV 8.12

Impreza w ramach Ogólnopolskiej Terenowej Integracji dla Choinki. Jak co roku czeka na Was zadanie w postaci przywiezienia fantów, które później zapakujemy do worków Św. Mikołaja i przekażemy dzieciom z gminy Płaska. To już IV edycja turystyczno-przeprawowej imprezy 4×4. Baza imprezy na stanicy kajakowej Jałowy Róg PTTK. Czego spodziewać się w tym roku? To proste… Jeszcze więcej terenów do przeprawy i jeszcze bardziej wyszukane zadania szpiegowskie dla Turystyka no i oczywiście wspaniałe krajobrazy. Turystyk jedzie na bardzo ciekawym roadbookiem a przygoda krótszym ale z ciekawymi próbami. Dla każdego coś miłego. Ile bunkrów odnajdziecie w tym roku?
Koszty: 250zł załoga 2os. każda dodatkowa osoba 30zł dzieciaki 15zł
Spotykamy się o 10:00 Jałowy Róg // Impreza Turystyczno- Przeprawowa z elementami rywalizacji.
W cenie: dyplomy, puchary, nagrody, poczęstunek przy ognisku na zakończenie dnia…